Karamelinis šokoladinis Beatos tortas

27 lapkričio, 2010

Jau kelias savaites taip norėjau kažko šokoladinio…tokio net kartoko… radau Beatos antroje knygoje šį tortą ir aš išlošiau, kad jį padariau,gaminamas labai paprastai nors žinau, kad rašyti tai turėsiu daugg :), labai sodraus skonio, tikras toks sodriai šokoladinis, užtrukau aš prie jo apie valandą tik, žodžiu labai rekomenduoju.
Receptas yra ir beatosvirtuve.lt tik knygoje jis jau šiek tiek patobulintas, aš taip pat kai ko pridėjau ,ko maniau man netruks nuėmiau 🙂


Spausdinti repceptą

Ingridientai

 • 250 g sviesto
 • 440 g cukraus
 • 4 kiaušiniai (dideli)
 • 400 g miltų
 • 80 g kakavos (kuo tamsesnė, tuo geriau, pageidautina speciali, skirta kepiniams, o ne kokia nors vaikiškiems kakavos gėrimams daryti )
 • 2,5 arbatiniai šaukšteliai kepimo miltelių
 • 0,5 arbatiniai šaukšteliai druskos
 • 350 ml pieno
 • 4 šaukštai tirpios kavos (ištirpinti 3 šaukštuose karšto vandens)

Receptas

0-16

0-28

Įjunkite orkaitę. 160-170 C. Pasiruoškite dvi torto formas. Būtinai dvi, jei neturite dviejų, tai reikės apsieiti su viena, tik užtruks ilgiau laiko, nes vienu ypu iškepsit tik pusę tešlos. taigi, dvi formos – sutaupytas laikas. sviestas turi būti kambario temperatūros.
Sviestą ištrinti su cukrum iki baltumo, išplakus dėti po vieną kiaušinį ir plakti geras 15 minučių.
Atskiram dubenyje persijokite miltus/kakavą/kepimo miltelius/druską. kuo daugiau kartų persijosite miltus, tuo daugiau oro pateks….aš sijojau tik kelis kartus ir man pritrūko, kitą kartą tikrai netingėsiu ir padarysiu kaip liepta apie 4 kartus.
Dabar po truputį reikia sujungti sviesto-kiaušinių masę su miltais, tai darykite iš lėto, ramiai, jau be elektrinio mikserio, po truputį pilkite miltus ir vis pamaišykite, įmaišykite pusę miltų. tirpią kavą, ištirpintą vandenyje, supilkite į pieną… Pieną pilkite į tešlą, vėlgi – po truputį, vis išmaišant. pabaikite maišyt tešlą, supildami likusius miltus.
Torto formas ištepkite sviestu ir dugną išklokite kepimo popieriumi. Tešlą padalinkite į abi formas ir šaukite į orkaitę 40-50 minučių. iškepusius biskvitus palikite ramybėj, kad atauštų. išimkite iš formos labai atsargiai.

*****

KREMAS

600 g mascarponės sūrio
indelis RU DU DU kremo
100 ml kavos likerio arba brendžio
pora šaukštų kavos tirpios, ištirpintos šaukšte vandens, arba kavos sirupo
svarbiausi ingridientai čia yra maskarponė ir ru du du jei nėra kavos likerio, tai nieko neatsitiks, galima tada vietoj to biskvitą truputį pašlakstyti brendžiu. arba išvis nedėti jokio alkoholio. Kadangi  žinojau,  kad tortą valgys ir vaikai aš nenaudojau nei brendžio nei tirpintos kavos, jos pilnai man užteko biskvituose. Biskvitą laisčiau šv. apelsino sultimis
Mascarponę išmaišyti mikseriu  su kremu , jis bus tokios itin skanios kavos su daug pieno spalvos…
Kiekvieną biskvitą atsargiai perpjaukite per pusę, kad iš viso būtų keturi biskvito apskritimai. Pertepkite kremu, dėdami vieną ant kito, sulipdytą tortą taip pat aptepkite kremu.  Ant vieno biskvito išmėčiau neskaldytų lazdyno riešutų. Tortą palikti mažiausiai keliom valandom, aš palikau per naktį. Puošiame kaip kam patinka, aš išlydžiau juodąjį šokoladą ir sumaišiau su grietinėle, apipyliau torčiuką ir pabarsčiau riešutais.
0m=08

1 Comments

 • Karolina

  4 sausio, 2020 at 10:15 am

  Kokio skersmens kepimo forma naudojote?

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post Next Post