Aguonėlės duona su manų miltais

30 rugpjūčio, 2011
Turėjau šią vasarą  labai lauktų svečių.. o jie su pintine geriausių dovanų !! Miela ane ? :)Gavau manų kruopų miltų, pas mus jų nėra deja deja..man jų labai trūksta.. Labai juos taupydama rinkausi duonelės receptą, pataikiau, duonelė tirpo burnoje.
Dar kartelį ačiū už miltus, kitas dovanas, gražų bendravimą ir receptus aguonėlei.


Spausdinti repceptą

Ingridientai

  • viso įmaišo
  • 250 gr. manų kruopų miltų
  • 175 gr. vandens
  • 5 gr. šviežių mielių
  • 11 gr. druskos

Receptas

044

Įmaišui:

250 g manų kruopų miltų
125 ml vandens
3 gr. šviežių mielių

Visus įmaišui skirtus produktus susidėti į indą ir minkyti 5 min. ganėtinai kietoką tešlą. Ją uždengti ir palikti kambario temperatūroj 14-16 val.
Kitą dieną mieles ištirpinti vandenyje. Į didesnį dubenį supilti šį gautą skystį, sudėti gabaliukais plėšytą įmaišą, suberti miltus  ir kombaino pagalba lėčiausiu greičiu minkyti tešlą 5 min. Tada suberti druską ir pagreitinus greitį minkyti tešlą dar 6 min. Gausis labai maloni, paklusni, niekur nelimpanti tešla. Ją uždengti ir palikti ~1 val šiltai pakilti.
Išsiversti ant lengvai miltuoto stalo ir pora kartų perlankstyti. Palikti 10 min pailsėti. Tada suformuoti kepaliuką ir palikti ~ 1val pakilti.
Pakilusią duonelę aš pabarsčiau saulėgrąžomis.
035
Į orkaitę statyti skardą su vandeniu  įkaitinti  iki 230°. Dedame kepti duonelę. Po 1 min. atverti duris ir išleisti garus. Po 10 min karštį prisukti iki 200° ir kepti 40 min. Likusias 5 min kepti orkaitės duris pradarius.
Skanaus!
059

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post Next Post