Apie kiaušinius

7 balandžio, 2011

Daugelis įsitikinę, kad kiaušiniai rudu lukštu yra geresni. Iš tikrųjų jų maistinė vertė nei kiek nesiskiria nuo kiaušinių baltu lukštu. Lukšto spalva priklauso nuo vištų veislės.

Mitas, kad kiaušinius valgyti nesveika, dėl cholesterolio kiekio, tryniuose cholesterolio tiesa nemažai, tačiau baltymuose yra medžiagų, kurios neleidžia tam cholesteroliui kauptis ant kraujagyslių sienelių.

Minkštai virti kiaušiniai lengviau virškinami, apskritai kiaušinių nederėtų virti ilgiau nei 10 min., nes tuomet jie netenka daugiau nei dalies vertingų medžiagų. Minkštai kiaušiniai išverda per 3 min.,pusiau kietai per 5 min.,o kietai per 9 min.

Tobulai kiaušinius išverda kiaušinių virimo aparatas 🙂
Ačiū Artūriukui ir Audrutei už paprotinimą jį įsigyti. Kainuoja apie 26 lt. kiaušiniai niekad nesutrūksta, ir galite išvirti prancūziškai skystus, lengvai kietus, ar kietus.

Jei į verdamą vandenį kiaušiniams įpilsite druskos, sakoma kiaušiniai nesutrūkinės.

Jei nežinai kuris kiaušinis virtas kuris žalias, reikėtų juos pasukti ant stalo, virtas suksis lengvai, o žalias po kelių kartų sustos.

Kiaušiniai ilgiau liks švieži, jei į šaldytuvą juos sudėsite taip, kad nesiliestų smaigaliais galais žemyn.

Šviežumą patikrinti galimą įmerkus kiaušinį indą pasūdytų vandeniu. Šviežias kiaušinis greitai nugrimzda į dugną. Vidutinio šviežumo pluduriuoja per vidurį, o senas pluduriuoja paviršiuje.


Spausdinti repceptą

Receptas

0042

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post Next Post