Biskvitinis medaus tortas

1 balandžio, 2013
Drąsiai galiu pareikšti, kad kuriam laikus visų mano gamintų tortų receptai bus nustumti į šoną 🙂 Jau iškepus lakštus supratau, koks purus ir tirpstantis burnoje bus šis medutis ! O sutepus kremu tuo ir įsitikinau, nuostabus !

Spausdinti repceptą

Ingridientai

  • 630 gr. miltų
  • 2 a. š. sodos
  • 480 gr. medaus
  • 4 dideli kiaušiniai
  • 180 gr.cukraus
  • 180 gr. sviesto

Receptas

058

Visus lakštams skirtus produktus, išskyrus miltus ir sodą sudėti į puodą, kurį įstatyti į kitą indą su verdančiu vandeniu.
Masę, nuolat maišant (kad nesuvirtų kiaušiniai), kaitinti ant garų, kol viskas ištirps ir masė taps vientisa.
Tuomet sudėti gesintą actu sodą, permaišyti , suberti persijotus miltus ir išmaišyti tešlą.
Tešla gaunasi nei skysta nei tokia kieta, kad paimtum į rankas. Na tokia maišoma šaukštu 🙂 Paruoštą tešlą pastatyti į šaldytuvą 10-12 val.
Po to tešlą išimti ir palaikyti 3-6 val. kambario temperatūroje. Iš kepimo popieriaus išsikirpti 10 26 cm. apskritimų, ant kiekvieno dėti 3 šaukštus paruoštos tešlos ir šaukštu arba silikonine mentele tolygiai paskirstyti per visą plotą.
Kad tešlą būtų lengviau tepti, šaukštą arba mentelę pamirkyti vandenyje.
Paruoštą kepimui lakštą dėti į skardą ir uždėti formos šonus, kad kepant nesiplėstų į ploti, o kiltų į aukštį. Pastatyti į 180 C. įkaitintą orkaitę ir kepti 7-10 min., kol lakštas gražiai paruduos.
Lakštui iškepus, atvėsinti ir nuimti nuo kepimo popieriaus.

0213

 

Kremas:

500 gr. grietinės
600 gr. grietinėlės 
200 gr. cukraus
30 gr. želatinos
citrina

Išplakti grietinėlę, atskirame inde grietinę su cukrumi, įtarkuoti citrinos žievelę, įspausti sultis palengva sumaišyti abi mases. Želatiną užpilti maždaug 80 ml. šilto vandens, leisti išbrinkti, išmaišyti ir pakaitinti, kol ištirps. Atvėsinus palengva supilti į kremą. Permaišyti ir pastatyti 15-20 min. šaltai. Sutepti lakštus. Į likusį kremą aš įbėriau kakavos ir aptepiau viršų.

Tortą valgėme po 2 dienų.

Biskvitus sulaisčiau šalta juoda arbata.

077

Recepto šaltinis :čia

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post Next Post