Medaus tortas

18 sausio, 2011

Spausdinti repceptą

Ingridientai

 • 2 st. cukraus
 • 4 kiaušiniai
 • 2 šaukštai medaus
 • 160 gr. sviesto
 • 2 arbatiniai šaukšteliai sodos
 • 5 st. miltų

Receptas

074

Kremui reikės:

1 litro grietinėlės
500 ml. grietinės
citrinos
1.5 st. cukraus pudros
graikiškų riešutų

Kiaušinius išplakti su cukrumi, sudėti minkštą sviestą, medų ir gesintą sodą.Statyti ant garų vonelės ir viską gerai maišyti iki vientisos masės. Nuimti nuo vonelės ir supilti visus miltus. Gerai išmaišyti, masė nebus labai kieta, statyti į šaldytuvą 30 min. Išėmus tešlą, ei dar reikia pridėti nedaug miltų, perminkyti ir tešlą padalinti į dvylika gabalėlių.
Gabalėlį tešlos kočioti ant sviestinio popieriaus, labai plonai, perkelti ant skardos ir kepti 200 C ,kol paruduos. Iškepti visus lakštus ir, kol karšti apipjaustyti. Nupjaustytus lakštų galiukus sumalti per mėsmalę, gautais trupinukais puošime tortą.

Grietinę, grietinėlę ir cukraus pudrą dėti į dubenį ir išplakti iki kremo konsistencijos, įtarkuoti citrinos žievelę, ir  įspausti citrinos sultis.
Susmulkinti riešutus.
Kiekvieną lakštą pertepti kremu, o  kas trečią dar ir pabarstyti riešutais.
Sutepti kremu viršų ir šonus.
Suteptą tortą pastatyti parai į šaldytuvą. Kremas gerokai susigers, todėl jei dar trūksta pasidaryti nedaug kremo ir aptepti vėl šonus ir viršų. Mentelės pagalba aplipdyti trupinukais.
Dar būtu idealu tortą palaikyti šaldytuve parą.
Skanaus!!

089

Recepto šaltinis: say7

1 Comments

 • Medutis

  29 gruodžio, 2015 at 9:13 am

  […] patį pirmą kartą dariau šį vaikystės prisiminimų persisunkusį tortą, dariau pagal būtent šitą receptą ir kito daugiau neieškojau. Toks purus, kaip debesėlis, burnoje tirpstantis malonumas. […]

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Previous Post Next Post